Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

 

Pupils Login Here

Pupils Login Form

 


Proiectul Educațional CITIM ÎMPREUNĂ

• Proiect educational Citim impreuna

„Începând cu acest an, România are o zi naţională a lecturii. Într-o societate în care doar 6,2% dintre cetăţeni cumpără cel puţin o carte pe an, rolul şcolii devine esenţial în a promova cartea şi lectura ca preocupări curente ale tuturor, fie copii sau adulţi"

Proiectul educaţional "Citim împreună", reprezintă o încercare de a repune în drepturi "cartea" şi "biblioteca", de a le aduce în atenţia copiilor şi părinţilor, de a contribui la redescoperirea lecturii ca plăcere, relaxare, izvor de cunoaştere şi visare. Proiectul promovează conduita pozitivă a elevului spre literatură.