Olimpiade Concursuri
Liceu Scoala Profesionala
Directori Consiliul de administratie Hotărâri C.A Tematica C.P Acte normative Documente manageriale Comisii de lucru Orar Organigrama Grafic de practică
Istoric
Proiecte si Programe Proiectul ROSE

Bine aţi venit pe site-ul Liceului Tehnologic Dorna Candrenilor

Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor, Suceava

Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor promovează cultura unei școli adaptate evoluției economice și sociale locale, regionale, naționale și europene, fiind create premisele unei educații de calitate.

Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor este o școală deschisă, primitoare și prietenoasă, care asigură cadrul desfășurării educației formale, nonformale și informale, care este preocupată de promovarea valorilor universale dar și de conservarea tradițiilor locale, fiind un punct de referință pe harta comunei Dorna Candrenilor și a zonei de munte a județului Suceava.

Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor oferă educație și instruire la un înalt standard de calitate vizând dezvoltarea profesională, intelectuală și socială a tinerilor. Acesta reprezintă un mediu democratic și creativ de dezvoltare, bazat pe performanță.

Urmărim armonizarea intereselor comune ale elevilor, profesorilor, părinților și comunității spre finalitățile propuse prin standardele educaționale și profesionale specifice fiecărei calificări pentru care se realizează formarea inițială.

Valori promovate în educația elevilor:

• CURAJUL
  • JUDECATA ÎNȚELEAPTĂ